"בדיוק" הוצאה לאור

כל אחד מאיתנו ראוי שיעצרו בשבילו ויקשיבו לו באמת. אף אחד מאיתנו לא אמור להאבק על זה.

בעבודה שלנו, כל בוקר מחדש, אנחנו נפעמים להיווכח מה קורה לאדם, שיש לו בית אמיתי. בית שבו הוא יכול באמת לעצום עיניים ולנוח. אדם כזה אינו ממהר לצאת לכיבושים או מלחמות משום סוג שהוא. הוא פנוי לגלות את היופי הפרטי שלו. הוא יכול לבוא ולתת בנדיבות בדיוק בדיוק את מי שהוא. הדרך והמטרה, החזון והאמצעים משתלבים בדרכנו ואני משתדלים שכל אלו יהיו בהלימה. ההוצאה לאור “בדיוק” נולדה כדי לתת תוקף לכך שכל אחד מאיתנו ראוי שיעצרו בשבילו ויקשיבו לו באמת.

נתחיל מההתחלה: אף פעם לא רצינו להיות בעלי עסק. לא רצינו להיות בעלי חברה ובכלל לא רצינו להיות הבעלים של משהו… רצינו לכתוב ספרים, רצינו ללמד, רצינו שיקראו וישמעו אותנו ורצינו גם.. להתפרנס.

נמשיך מהסוף: המציאות בישראל היא כזאת ש 99% מהסופרים אינם יכולים להתפרנס מיצירתם. בדרך אל הקורא מתייצבים בשורה ארוכה הוצאות הספרים הגדולות, המפיצים, רשתות הספרים הגדולות מבצעים של ספרים בקילו ועוד גוזרי קופונים כאלו ואחרים, כך שבסופו של יום (תחזיקו טוב) נותר בכיסו של הסופר סכום מגוחך של בין 4 ל – 6 ש”ח.

כשהחלטנו לפתוח את הוצאת הבוטיק המתוקה שלנו “בדיוק” ולהוציא את הספרים שלנו בעצמנו ספגנו מטח של נבואות אימה. אנשים אמרו – זה לא מכובד… מה תעשו עם הספרים האלו… איך בדיוק אתם חושבים למכור אם לא תופיעו בצומת ספרים או סטימצקי… אף אחד לא מוכר ספרים בעצמו… אתם תתקעו עם 1000 ספרים בחדר המדרגות ובזה זה יגמר.. תתבגרו…

כמה פעמים שמענו את המילה הזאת “תתבגרו”, כמה פעמים אנשים נופפו לנו מול העיניים בדגל “המציאות” כדי לקצוץ את כנפינו. כמה זה מקובל להתאים את עצמך למה שנכון, למה שהיה קודם, למה שכבר הוכח.

ואנחנו, כמו בכמה הזדמנויות אחרות בעבר, כמו שבחרנו להתחתן בדרכנו, וללדת בדרכנו ולגדל את הילדות בדרכנו, אחרי שכבר הבנו שזה או ככה כלום בשבילנו – החלטנו ללכת על זה. אז הקמנו עסק והוצאת ספרים וזה הצליח. הספרים נמכרים נמכרים בעוד ועוד מהדורות ברשת, עוד ועוד חנויות מקסימות שהרשתות הגדולות לא הצליחו לבלוע מזמינות ומוכרות את הספרים שלנו. הקמנו את כל המאחורה שאומר למכור ספרים בעצמנו (אתר, סליקה, הנהלת חשבונות, ספקים, רשימות של לקוחות,  וכל הדברים שאנשים גדולים עושים בעולם) יש לנו משרד ועובדים ואליה אחת שהיא סימן בדוק לכך שאלוהים חבר קרוב ולפעמים כשאנחנו מסתכלים זה בזו ובמראה אנחנו צוחקים ואומרים “זה מצליח למרותנו” ולא בזכותנו. וגם שואלים לפעמים “איך זה קרה”?.

וחוץ מ”בדיוק” אנחנו כבר המון זמן ביחד (33 שנים) ויש לנו 3 בנות (26,20,14) , ולכל אחד מאיתנו את הדרך הפרטית שלו. אנחנו כבר לא אנשים צעירים (61,55) לא אנשים עשירים וגם לא אנשים עניים, כסף מעולם לא היה המוטיבציה שלנו – אנחנו משתדלים הכי שיכולים ללכת את הדרך שאנחנו מדברים ולא להפסיק לשחק לשנות לשאול, להמציא, לצאת להרפתקאות וללמוד.

 

דילוג לתוכן