שי אור

תרפיסט, סופר, מכשיר מטפלים ומייסד גישת "הורות כמעשה ניסים"

“ההורות היא בית המלאכה שבו נבראת האנושות”

שי אור, יוצר גישת הורות כמעשה ניסים, הוא תרפיסט, מרצה בארץ ובעולם ומכשיר מטפלים בגישה כבר קרוב לשני עשורים, בתוכנית להכשרת תרפיסטים שאותה פיתח . 

כבר מעל 20 שנה שהוא מלמד אנשים להקשיב, וגם כמה הם ראויים שיקשיבו להם, ומאמין שאין מהפכה חשובה יותר מזו שמתחוללת בתוך הבית, בינינו לבין אלה שיקרים לנו מכל.

שני הספרים שחיבר אור, “הורות כמעשה ניסים” ו”בלי גבולות”, נמכרו בעשרות אלפי עותקים ותורגמו למספר שפות. עושה ניסים בקליניקה יחד עם הורים ובהשראתם, ועשרות בוגרי תוכנית ההכשרה שפיתח כבר חוללו מהפכה מבורכת בחיי אלפי משפחות.

מייסד ובעלים של הגישה וההוצאה לאור “בדיוק” ביחד עם אורית פיול אור.

בשנת 2013 יצא לאור ספרו הראשון של שי, “הורות כמעשה ניסים“, (שהודפס מאז ב-14 מהדורות) שלתוכו יצק את תמצית תפיסת הריפוי שלו ואת העקרונות שאיתם הוא מסייע להורים להפוך את המשפחה למרחב של פריחה. הספר נולד ב”עבודת שטח”. במהלך 18 שנה ואלפי פגישות אישיות, קורסים וסדנאות שבהם למה ולימד שפה חדשה, שפה נשכחת, שכל כםך פשוט ללמוד כי היא נובעת מתוכנו, מהילדים החופשיים שהיינו. שפה שבה כל קושי בבית הוא הזדמנות מרגשת להתקרב לילדינו. הזדמנות לחזק חוט של אהבה ואמון שמחבר ביננו, שנותן גם להורים וגם לילדים את תחושת הבית שבלעדיה קשה, ממש קשה, לנשום.

בשנת 2017 יצא לאור ספרו השני של שי “בלי גבולות – ממאבק למפגש בין רצונות”, (שהודפס מאז ב-4 מהדורות) שמציע דרך להורים שבוחרים לגדול יחד עם ילדיהם. חוט אחרי חוט נפרמת בספר האשליה שהנהגת המשפחה מחייבת “הצבת גבולות”. צעד אחר צעד נפרשת לפנינו גישה שמאפשרת להתבמקם בנדיבות ובאומץ כמנהיגים במרכז הבית שלנו, במרכז הממלכה שאנחנו יצרנו.

דילוג לתוכן