הנאה ומין

” בדיוק כמו אני – המשפחה כמרחב פריחה “
קורה משהו באמת נדיר… אישה ואיש צוללים לשיחת עומק פתוחה, אמיצה, כזו  שטורפת את הקלפים בכל הקשור לחיי המשפחה. הם לא רק חיים ביחד 28 שנים ומגדלים ביחד 3 ילדות, לכל אחד מהם אלפי תלמידים ומטופלים שלומדים מהם כבר למעלה מ 25 שנה את עקרונות ה”מהפכה השקטה” שהופכת את המשפחה לבית. למרחב של פריחה.

כשהמשחק התמים של הנאה ומיניות הופך להיות בזוי או מסוכן הוא יורד לאפלה. שם הוא צובר אשמה ובושה ומתישהו עלול להתפרץ באטימות או ניצול לרעה של כח או פוגענות עצמית או באחר.

בתרבות שבה שאלות קיומיות הן טאבו. שילדים לא יכולים לשאול “למה אני חי?”, “מה הסיבה והטעם לחיים בגוף?” – גם שאלות אחרות שקשורות בטעם ובהנאה ובתחושות, בעונג ובמגע – נפסלים ומנודים.

כך אנחנו נשארים לבד
כך אנחנו משאירים לבד את ילדינו
כך אנחנו מייצרים דור של מתבגרים שמסתובב אשם ומבוייש.

אנחנו ההורים, יכולים לעזור לילדים שלנו להאיר את המקומות שהורגלנו להשאיר בחושך. להתבייש. להסתתר. המקומות שנשפטו כמיותרים או שטחיים במקרה הטוב ומבוזים ומעוותים במקרה הגרוע.

הכאב הגדול של האנושות היא לא אטימות וגם לא אלימות. הכאב הגדול של בני אנוש הוא להשאר לבד עם רגשות קשים.

בואו נזכור להביט בעיניהם של ילדינו, גם כשהם מתבגרים, גם כשזה מביך, גם כשזה מטלטל, גם כשזה לא נראה כמו שאנחנו רגילים שיראה. בואו נעמוד לצידם, לא נשפוט, לא נכפה את דעתנו, לא נשים עליהם את הדאגות והפחדים שלנו – ונסכים להם להיות בדיוק כמו שהם. גם במה שנגיד להם, אבל גם (ובעיקר) בשיחה הפנימית שלנו.

בכל צורה, בכל מראה, בכל ג’נדר, בכל רצון או תשוקה, בכל פחד או בלבול – בכל מקרה. מהחושך לאור. מהסתרה לשיתוף.

הצטרפו אלינו כאן בתכנית כדי לשמוע נקודת מבט חדשה.

תכנית שלמה על על “הנאה ומין“, ראיינו את Tsila Piran בקשר לבושה. הקראנו את מרגנית ארז בקשר להתייחסות השונה למשיכה מינית אצל בנים ובנות. שמענו את שוטי הנבואה שמתוללים בכפר ועוד ועוד… מוזמנים להקשיב.

אם אהבת את הגישה ורוצה תמיכה או ייעוץ מאיתנו בתחומים ספציפיים אנחנו נשמח מאד!
צרי קשר כאן

כאן בתכנית הרדיו שלנו אנחנו מציעים ממש שפה חדשה, שימושית במיוחד לכל אשה שכבר לא מוכנה לחיות בלי קירבה!

קירבה הלכה למעשה… עשינו כבר המון תכניות, אבל זאת היא ממש ועידת פסגה. השנייה מתוך 3 תכניות מיוחדות וחגיגיות על “שפת הלב”. תכנית מסכמת שבה אנחנו אוספים את “הורות כמעשה ניסים” ו”אשה יודעת” ו”בדיוק כמו שאני” ל-13 סעיפים. אבני דרך פשוטות ועמוקות של העשייה והגישה שלנו כאן בעולם.

” בדיוק כמו אני – המשפחה כמרחב פריחה “
בכל שישי בתשע בבוקר ב”רדיו מהות החיים” קורה משהו באמת נדיר. אישה ואיש צוללים לשיחת עומק פתוחה, אמיצה, כזו  שטורפת את הקלפים בכל הקשור לחיי המשפחה. הם לא רק חיים ביחד 28 שנים ומגדלים ביחד 3 ילדות, לכל אחד מהם אלפי תלמידים ומטופלים שלומדים מהם כבר למעלה מ 25 שנה את עקרונות ה”מהפכה השקטה” שהופכת את המשפחה לבית. למרחב של פריחה.