מפת דרכים להגשמת חלומות

הצלחות, בדיוק כמו אסונות, אף פעם (כמעט) לא קורות “פתאום”. בדרך כלל אם תלכו אחורה תוכלו לעקוב אחר הנתיב שהוביל למחלה או להצלחה, צעד אחר צעד. תוכלו ללכת אחורה בשביל האפונים ביער שהוביל בסופו של דבר לביתה של המכשפה או לבית הממתקים. תוכלו לעקוב אחר האג’נדות הסמוייות או הגלויות ולראות איך הגענו לאן שהגענו.

הצלחות אינן (בהכרח) תוצאה של עבודה קשה. למרות כל מה שלמדנו וחונכנו, למרות שאנחנו הרבה פעמים בטעות מאמינים ש”יגעת ומצאת תאמין” וגם ש”מה שבא בקלות באותה הקלות יעלם” וגם שיש דברים שהם “יותר מידי טובים כדי להיות אמיתיים”. למרות כל אלו (ועוד) אפשר להגשים חלומות מתוך שמחה, קלות ופשטות.

ולמרות שבדרך כלל אנחנו מומחים בלקחת אחריות על יצירת “הרע” ובורים בלקיחת אחריות על יצירת “הטוב”. למרות שאנחנו מבלבלים אחריות עם אשמה ונוטים להתייחס להצלחות או להרגשתנו הטובה כתלויה מבחוץ או כנופלת עלינו משמיים – זה לא באמת “מין אללה”. זאת בסך הכל תולדה של אלפי שנים של תרבות שהיתה צריכה להשליט מרות, על ידי כל מיני סוגים של הורים ואלוהים וגברים ודתות – כדי לקיים השרדות וכדי שהחזק יוכל להמשיך ולהשתמש בכוחו כדי לנצל את מי שחלש ממנו. (אבל על כך בפעם אחרת).

הנה כאן מונחת לפניכם מפת דרכים פשוטה (אם כי לפעמים כואבת ומטלטלת) להגשמת חלומות (על קצה מקל הקסמים, מחמת הפלטפורמה הזאת) בהצעת הגשה תואמת למבנה המוח האנושי (שזה אומר לפי סעיפים). בהצלחה.

1. מעיזים להתחבר למקום העמוק ביותר ולשלות משם את החלום.

זה חייב להיות החלום האמיתי שלכם. לא החלום של אמא או אבא או בת הזוג. לא מה שמקובל או מה שיחשב טוב. לא מה שיגרום לכם להתקדם בסולם הדרגות או להשיג פרסום או תהילה. לא מה שישתלם בעתיד ולא כזה שקשור בבצע כסף – זה צריך להיות החלום העמוק, הכנה והאמיתי ביותר.
יודעים שזה החלום האמיתי לפני שלושה סימנים –
א. כשמדמיינים אותו מתגשם הוא גורם לתחושת שמחה בלתי נשלטת, כזאת שנשארת, כזאת שהיא לא תנאי למשהו אחר בהמשך, חיוך מתוק שפרוש מאוזן עד אוזן ולא יכול להמחק משם אפילו אם מנסים.
ב. קיומו של החלום משמח אותכם גם אם הוא בסוד. גם אם אף אחד אף פעם לא יידע ממנו.
ג. הוא מובהק – כלומר – אם לא בטוחים אם זה החלום האמיתי או לא סימן שזה לא החלום האמיתי. החלום האמיתי בא ביחד עם כן פשוט וחד משמעי. אולי זה לא…

2. מזככים את המוטיבציה

למה רוצים את זה? המוטיבציה חייבת לנצוץ ולזהור ולהיות מושכת כמו כח המשיכה לפחות. קיים הבדל מהותי בין “לא מחלה” לבין “כן בריאות”. הבדל של שמיים וארץ. אם המוטיבציה היא – להפסיק לסבול עכשיו, זאת תהייה (לצערי) מוטיבציה לא מספיק חזקה. היא יכולה להחזיק אולי איזה פרק זמן אבל בטח לא לאורך זמן.
אם אני רוצה בן זוג (למשל) כדי “לא להיות לבד” כנראה שלא אצליח למצוא, או שהקשר לא יבטא את משאלות הלב שלי. “כן להיות ביחד” לעומת “לא להיות לבד” מגיע ביחד עם תחושת שמחה והתרגשות. וגם כמובן עם תחושת חוסר קריטיות. זאת לא סמנטיקה. זה ווייב.

3. מסתכלים מספיק רחוק. כלומר רחוק מאד. לפעמים זה מבט של שנה, לפעמים של כמה שנים ולפעמים אפילו של גלגול שלם. חלומות אמיתיים (ברובם) לא מתנדפים כשמרחיקים אותם בזמן. תחושת קריטיות והקושי בדחיית סיפוקים עלולים להעיד שלא מדובר בחלום אלא בפנטזיה. (וגם על כך בפעם אחרת).

4. טווים את הדרך. משרישים את החלום ברמה פרקטית. לבחירות והחלטות ונקיטת פעולות בתוך המציאות. אפשר גם למקם את הפעולות בזמן, אפשר להתחיל בקטן, אפשר להתחיל בברקים ורעמים – זה לא משנה. יודעים מהי הפעולה הנכונה לפי ההלימה האנרגטית בינה לבין המטרה. לא יכול להיות שאני אסבול עכשיו בשביל משהו טוב אחר כך. שימו לב! לא מדובר ב”אין ברירה… אם אני רוצה משהו אני צריך לעשות משהו בשביל זה… זה לא גדל על עצים…אם לא תתאמץ זה לא יקרה… לא אכלת את הארוחה אז לא יגיע הקינוח…”. ממש לא!
מדובר ב “איזה כיף! זה הדבר שאני הולך לעשות וזה מרגש ומשמח אותי כל כך עד שאני לא יכול להתאפק להתחיל כבר”. אם אתם מרגישים תעוקה או קורבנות – היה בלבלול בטווית הדרך, או בבחירת הפעולות.

5. ממשיכים. יום ועוד יום – גם אם מתרסקים, גם אם מתבלבלים, גם אם לא הולך כמו שחשבנו. ממשיכים. כי הגשמת חלומות בעולם הפיסי מתרחשת באיזורים של זמן ומרחב. תלויה בחוקי החומר, שלפעמים הם איטיים. תלויה בחוקי הגוף – שלפעמים הוא חולה. תלויה בחוקי הלב – שלפעמים הוא נשבר. תלויה בכל אותם הדברים שבשלם אנחנו חיים כאן בגוף של אשה או גבר על פני האדמה. לכן הגשמת חלומות (בדומה ללידה) מתרחשת לפעמים שני צעדים קדימה ואחד אחורה. ממעוף הציפור נוכל לראות בפרספקטיבה את הבנייה. לפעמים מגובה עיני אנוש – לא. לכן, כמו מים על סלע, שממשיכים עוד ועוד במסלולם עד שחורצים את הנתיב – כך גם מגשימי חלומות. יום ועוד יום בלי לעזוב לנו את היד.

6. משאירים מקום לקסם. למרות (ואולי בגלל) כל מה שאמרתי עד עכשיו – משאירים מקום פתוח ולא יודע, כזה שמתרחשות בו קפיצות דרך, כי חלומות הם לא לינארים. זה רק המוח שלנו שכן.

* הכותבת אינה רופאה ולכן לוקחת אחריות על טלטלות נפש עזות שעלולות להתרחש אם מערבבים נכון את כל המרכיבים. בתיאבון!

מוזמנים לגזור ולשמור ולתלות על המקרר ולהעביר סדנאות ולתרגל בעצמכם ולשאול שאלות. הזכויות אינן שמורות. כי הטיפה שהיא אני מורכבת מאותם המים בדיוק, מי האוקיינוס של האנשים כולם שמקיימים ועושים טוב בעולם הזה.

תודה.
אמן.

למעבר לדף הספר “אשה יודעת”

כתיבת תגובה