שי שלום.
הזמנתי את הספר שלך לפני חצי שנה בערך, בסגר הקודם, והתחלתי אותו בהתרגשות רבה.
לאט לאט הוא פורר ומוסס לי משהו מהחיים, הרגשתי שאני עוברת בתוכו מסע שלם של למידה, וגם של ריפוי. גדלתי בבית בו כמעט לאף אחת מהבקשות שלי לא היה מקום, ובעיקר עם חוויה קשה שלא רואים אותי, ושאסור ומסוכן שיראו אותי. וככה אני מתנהלת כבר 25 שנה.

כשילדתי את הבן הבכור שלי התחילו לי חרדות שנמשכו אל תוך לידה נוספת.
בחוויית האימהות שלי אני כל הזמן מבקשת להיות מונחת במקום אותו אתה מתאר בספר, הילדים שלי עוד קטנים והבית זורם בהרמוניה בסה”כ, אבל הרגשתי שמשהו בי לא מתקיים.. אחרי טיפולים מכל מיני סוגים הגיע קצת שקט, שהתפוצץ בסגר הקודם.

הייתי חודש אצל ההורים שלי, וכשחזרתי הביתה, יחד עם הספר שלך, פתאום ראיתי כמה המקום הזה לא טוב לי, כמה כאב וסבל אני אוגרת בתוכי מהשהייה שם. ממש כמו תיאורי הילדים בספר שלך, רק שאצלי הילדה הפנימית היא שעוררה את הסערה, ולא הילדים שלי.
הרגשתי מילה במילה בספר שלך כמה מקום והכרה פתאום מקבלות החוויות שלי. (שתמיד היו נראות לי כאלה שוליות ולא הגיוניות שהם מעוררות אצלי כזה כאב, על פני השטח גדלתי בבית מכיל ואוהב, אבל מעולם לא קיבלתי שם את מה שבאמת ביקשתי, ויותר מכך, מעולם לא היתה לי בכלל את האפשרות לבקש, מאמינה שחייתי מגיל שלוש בערך במקום של וויתור מוחלט.)

הספר שלך פרט על הלב שלי ולאט לאט הלב שלי מפשיר מפחדיו, מפשיר מכאביו, מעיז כל פעם קצת להיות מה שהוא בתוך העולם הזה.
אני עוד בתוך התהליך, עוד מפחדת להיראות, אבל רואה את המנגנון הזה בתוכי, המנגנון שמבקש בכל הכח שלא אנסה שיראו אותי, שאכשיל את עצמי שוב ושוב העיקר לא להיראות, ככה אני אהובה בבית שלי. ככה אני ממשיכה להיות (לא) קיימת בעולם.
תודה על שפה חדשה שמאפשרת לי לשאול אותי מה אני מבקשת.
תודה על ריפוי שהלוואי וקיים.
תודה על הורות חדשה בבית שלי, שהספר והשפה שלך מביאים.
אני ממליצה כל כך על הספר, על הגישה, על החיים האלה כמו שאתה מזמין לחיות אותם לכל מי שרוצה להיות בקשר עם הלב שלו, חי ופועם וכואב ונושם.
מאחלת בריאות, שנה טובה, ולב גדול.

שירה 

שי, החוויה של לקרוא בספר שלך היא כמו לשוט בסירה ששטה בים רגוע, עם גלים קטנים ונעימים שמלטפים כל חלק וחלק בגוף ובנפש.
אני מגיעה אל הספר מאד יציבה ובטוחה. הוא מספר במילים את הסיפור שלי על הורות שיושב אצלי מאז שאני אמא, כ 22 שנה. מזכיר לי את מה שהרגשתי כשלמדתי הוראת יוגה, שזה מספר ומסדר בצורה מדוייקת להפליא את כל מה שהיה לי בראש עד אז.

אני רוצה לשתף אותך בעוד משהו. ביום כיפור תוך כדי קריאת הספר שלך התיישבתי וכתבתי לשלושת ילדי הגדולים מכתבי סליחה על זה שלפעמים אני מתבלבלת. אתמול כשהמשכתי לקרוא הגעתי לעמוד 286 שבו הקטע שאומר:  ״ברגע שהפחד עבר, ברגע שחזרת לעצמך, שחזרת לאהוב את עצמך ואת ילדך, ברגע שאתה שוב מרגיש את זה בליבך- תבקש סליחה. שיידעו כולם, ובמיוחד ילדך, שהתבלבלת.״ קראתי ופשוט הוצפתי ברגשות כל כך עזים של שמחה ואהבה.

כשסיימתי את הספר – יומיים לא הנחתי אותו מידי. במהלך הקריאה היו לי קטעים שפשוט הרגשתי שאני חייבת לקום, ללכת, לנוע, הקריאה הספר גרמה לי לתנועה בגוף. הרגשתי שלא רק שאני אוהבת את הילדים שלי יותר אלא גם את בן הזוג שלי. סיימתי את הספר היום אחר הצהריים ומאז אני כל הזמן צוחקת. מרגישה שזה רק חלק ממה שקיבלתי מהספר שלך. תודה רבה רבה

גילת אור

היי שי, לפני בערך שבועיים סיימתי לקרוא את הספר , והוא פשוט טלטל אותי,
איך שאני מבינה ומרגישה ילדים, ילדות, ויחסי הורים-מבוגרים, באופן אינטואטיבי–היה כתוב באופן שעד כה לא פגשתי. פשוט נגע לי ללב בצורה כלכך עמוקה,וגם פירק אותי לא מעט מאז אני מספרת לכל מי שמקשיב על הספר , ועל ,,הגישה…

מה שהבאת לעולם הוא פשוט מים זכים וטהורים- יש בי רצון עז להעמיק, להפוך את הידע גם לחוויה אני אשמח לשמוע עוד הלימודים להנחיית הורים,
ובעיקר תודה תודה תודה.
מיכל בן חמו

ספר גאוני. בכל כך הרבה רמות.
באמת אין מילים לתאר את ההרגשה שלי לנוכח הקריאה. מרוב התפעמות אני מתקשה להאמין שהספר הזה קיים. אבל הוא קיים וזה כתוב ואפשר להאנח בהקלה. תודה עמוקה מלב פועם וער שמצא עצמו כתוב בספר. תודה נרגשת ליוצר\יוצרי הספר, מי יתן וכל החוכמה וההשראה שפיזרתם לעולם תחזור אליכם שבעתיים ובאופן המתוק ביותר ! אני בדרכי כבר אמצא את הדרך לגמול לכם על המתנה האדירה הזו. עם אהבה
זהר

שי היקר,
רציתי לשתף אותך בחוויה שעברתי בעקבות קריאת הספר שלך ״הורות כמעשה ניסים״.
אני מורה לחינוך מיוחד ואמא טרייה (בן בכור בן 9 חודשים)
כשנתקלתי בספר שלך זה היה לגמרי במקרה (או שלא כנראה ) וזה היה פשוט מדהים איך הוא הגיע אליי בדיוק בזמן מה שנקרא.
באת ונתת לי מענה במקום שהכי הייתי צריכה. ולא סתם מענה- הרגשתי כאילו כל מה שחשבתי בראשי אתה כבר הבאת לידי
ביטוי בכתב בצורה הכי ברורה ומדוייקת שיש!
היום אני ובעלי בשלבי יציאה לאור עם פרוייקט משותף שלנו (מעצם היותנו בתחום הNLP וההתפתחות האישית)
שנוגע מאוד גם בנושאים שעליהם אתה מדבר, וזה פשוט התחבר לנו בול במקום.
עכשיו רכשתי גם את הספר השני שלך ״בלי גבולות״ שברגע שנכנס אליי הבייתה התנפלתי עליו והתחלתי לקרוא ושוב נשביתי בקסמיך!
הכתיבה שלך מרגשת אותי ברמות ואני כל-כך מתחברת אליה.
ובנוסף לזה, אתה הוכחה בשבילי שאסור לנו אף פעם להימנע מלצאת עם האמת שלנו החוצה (בין אם זה באמצעות ספר בהוצאה פרטית או בין אם זה עם כל דבר ש״מצריך״ הכרה פומבית) כי יש אנשים שזקוקים לזה ויש לזה פוטנציאל לשנות להם את החיים!
אסור לנו לתת לאף גורם בעל כוח למנוע את זה מאיתנו ובטח לא ממי שזקוק לנו.
אז תודה רבה!! על הכל!
על החוויה, על החשיפה, על הדיוק והעל ההשראה!
אני בטוחה שיום יבוא וניפגש בנסיבות כאלה או אחרות.
באהבה והערכה,
הדר 

שי ואורית היקרים,

מהרגע שהספר הונח בידי, לא הצלחתי להרפות וקראתי בשקיקה כל מילה.

הספר הזה כל כך נגע בי ודיבר אלי, לא רק כאמא שרוצה ומוכנה להקשיב לבנה כמו שהוא, אלא יותר מכך הספר גרם לי להסתכל על עצמי כילדה ולגלות מדוע יש בי, היום, כאדם מבוגר, תכונות מסוימות, מדוע אני בוחרת להרגיש ולהתנהג כפי שאני בוחרת, ולהבין איזו מהבקשות הראשוניות שלי כילדה לא מולאו.

הספר הזה נותן לי הזדמנות מטפלת ומופלאה לנסות ולענות על הבקשות של הילדה שבי , ולחבק אותה.

זהו ספר חובה לא רק לכל הורה, אלא לכל אדם שנולד.

תודה לך ולכם על מלאכת הכתיבה המופלאה הזו ועל כך שחלקתם עם כולנו את מה שכל כך חשוב לזכור.

מחכה לעוד.

מורן

הי שי,
רציתי להגיד לך המון תודה.
אני עדיין לא אמא, אבל כן מטפלת ועובדת עם אנשים, ובתהליכי הכנה לשלב ההורות.
אני רוצה להגיד לך תודה ענקית על ההשראה. רכשתי את הספר ואני עושה איתו תהליך עמוק ומרפא, ומפיצה אותו לכל מי שאפשר מסביבי.
בתור מי שגדלה להבין שהדוגמא החשובה שקיבלתי בבית היא מי אני לא רוצה להיות כהורה, ואיך אני לא רוצה לגדל את הילדים שלי, מרגש אותי מאד מאד מאד לפגוש את אותו הדבר שידעתי שישנו וקיים בצורה הבריאה שלו אי שם בחוץ – נוכח, ורהוט ממש כאן מולי – ושזה קיים, ועובד, ושישנם כבר ילדים שגדלים כך.
אני חושבת שאחת הסיבות שלא הבאתי עד היום ילדים לעולם, היא שלא רציתי לעשות את זה מבלי שיש לי את הכלים לעשות את זה בדרך בה אני מאמינה, ולא בדרך שהכרתי. ידעתי שזה מרגיש ונראה אחרת, אבל לא ידעתי איך ומה בדיוק. אני מרגישה שאני מקבלת כאן מפתח יקר מפז, ואני בהתרגשות, ובתחושה שיש דרך שפוייה לעשות את זה. דרך מחוברת. שככה נועדנו לגדל ילדים, ולגדל את עצמנו יחד איתם.
אז המון תודה, על המתנה הזו שאתה מביא לדורות החדשים של הילדים שלנו, אבל בדרך גם להורים שלהם, ואני בטוחה שעוד נתראה.
באהבה,
איה

אז מצאתי את עצמי אתמול בסוף יום העבודה הראשון בביה”ס שבו אני עובדת (מיתר בבית אורן דרך אגב), שורדת את אחר הצהריים עם 2 הבנות ואפילו דווקא מצליחה להיות קשובה ופנויה באופן מלא, אך הנה הגיע הרגע שבו אחת כבר צריכה ללכת לישון וצורחת והשנייה מסרבת להתקלח אחרי שכבר 3 ימים היא נרדמת בלי מקלחת, נסיתי לדבר, ניסיתי להצחיק, ניסיתי להיות אטרקטיבית, קשוחה, כועסת, רכה שום דבר לא הצליח. הבן זוג בעבודה ויש לי 2 שצורחות ואחת שגם מתפרעת ומתחילה לשבור את הבית, התיישבתי בייאוש קל על הספה רגע לנשום ולנסות להבין מה הלאה והנה היה מונח לפני החבילה שהוצאתי מהדואר אחה”צ, הספר שלך, החלטתי להזמין את הנס שלי ופשוט פתחתי בעמוד מסויים והתחלתי לקרוא (כמו שפותחים בקלפים) זה היה עמוד 50 ואם תקרא אותו תגלה שכתבת את הסיפור שלי באותו רגע ממש, אז עצרתי ופניתי לילדה הצורחת (זאת ששוברת את הבית) ושאלתי פשוט ככה: הללי, מה את מבקשת? והנה עיניים מסתכלות בי ומשנות את הבכי הזועם לבכי עצוב “אני רוצה שניהיה כל המשפחה ביחד!”
חיבקתי אותה והתקשרנו לאבא שיצא מיד מהעבודה, עוד לפני שאבא הספיק להגיע היא כבר נרדמה רגועה בידיים שלי.

אז בעצם רציתי להגיד תודה מעומק הלב שהעזת לעשות את הצעד הזה ולהפיץ את הידע שלך…

באהבה
רותם בר אילן

ברגעים אלו מסיימת את הספר, ורוצה לחלוק איתך תודה עמוקה מקרב לב. על האפשרות להתבונן ביסודות ובפיגומים של המחשבה והרגש, על הדפוסים, על המניעים הפנימיים והחיצוניים, על מה שמפריע ועל מה שעומד כל כך מול העיניים שהוא כבר לא מפריע. סיימתי את הספר, ועל אף שהבטחתי להעביר אותו הלאה לכמה אנשים אני כבר מתחילה בו קריאה שנייה. כדי להעמיק את ההבנה, כדי שיזכיר לי בכל יום מחדש איזו מתנה עצומה זה להיות הורה, איזו בחירה מופלאה זאת, איזו עוצמה, וכמה עדינות נדרשת כשמשחקים במתנה הזאת. ואיזו שמחה פשוטה יש בלהיות בן אדם, שפשוט חוקר ומקשיב לעצמו ולסביבתו. אין רגע שקל יותר להתחיל ולהמשיך מאשר עכשיו. תודה על הכתיבה, תודה על ההתמסרות שבכתיבה, על החופש במחשבה. דמעות של התרגשות ואהבה עומדות בעיני (אני בהריון שני, זה גם הורמונלי…). אז תודה שוב. נשוב להיפגש בין המילים.
מרים כהן

שי אור היקר כמה מילים לי אליך קיבלתי את הספרים , פתחתי בהתרגשות את הנייר והתיישבתי לקרוא לא יכולתי להוריד את הספר מהיד, התחלתי להקריא לאורי בקול רם שחלילה לא יפסיד (הוא לא אוהב לקרוא) הוא הפציר בי שאמשיך וכך נרדמנו עם הספר שלך. אה… ורציתי להגיד גם שממש דמעתי, הצלחת להחזיר אותי לילדותי ממש כך. בערב חג אחותי זכתה לאחד העותקים. מאז אני מדברת על הספר שלך עם כל מי שאני פוגשת (כמעט) הורות כמעשה ניסים זהו ספר חובה לכל הורה. תודה לך שי, שישבת ימים ולילות וכתבת את רחשי ליבך, את התובנות שלך, את החיים שלך אני ואורי מוסרים לך ולאורית את אהבתנו ואת תמיכתנו הכנה, באהבה!

שי ואורית המדהימים. אני כותבת עכשיו עם דמעות של אושר בעיניים. שמחה שזכיתי לקחת חלק בפרויקט שלכם. שמחה שגם אני תרמתי בתרומתי הצנועה את ההדפסה של הספר הנפלא והחשוב הזה. ברגע זה שהספר בידי, לא מבינה איך קניתי רק אחד – הרי יש כל כך הרבה הורים שאני רוצה להעניק להם מתנה כזו.
ממליצה לכל הורה, בגדר של “MAST”. תודה רבה שי. ישר כח וכן ירבו מעשיך הנפלאים.
כרמלה

התחלתי לקרוא. כל מילה עושה לי צמרמורות של עונג. והתרגשות. בא לי להגיד תודה! כל כך הרבה תודה..איזו קסם עשית(: ישר עלה בי הרצון לתת את הספר לאמא שלי מתנה. אז יש את הפחד שהיא תיקח את זה כביקורת או כשיפוט כלפי ההורות שלה. אבל אם יגיעו המילים לתוך הלב שלה, יתכן שעדיין אפשר להחלים פצע עתיק בנינו, ובכל אחת מאיתנו. זה נותן לי תקווה. גם לילדים שיום אחד יהיו לי. תודה! אמן שתישמע הקריאה למרחקים(:
יעל


היו לי ציפיות ממש גבוהות מהספר הזה

ועכשיו, אני קוראת אותו וחייבת להודות שהוא מתעלה עליהן. ממש ממש.

שי אור עשה עבודה מדהימה ומצליח אפילו במילים כתובות לדבר ישר לתוך הלב

כדאי לכם מאד, גם למי שעוד לא אבא או אמא (כי הייתם ילדים פעם, נכון?)
נועה


רק הצצתי{בעקבות המדבקה שבגן של חן בחיבת ציון,ראיתי שאלתי מה זה וכל השאר היסטוריה}וכבר נישביתי.עוד לא התעמקתי באתר ובדברים ,אבל כבר הזמנתי את הספר והדיסק .ואני בד”כ בודקת ומסננת מאד מה שאני לוקחת ,פה הרגשתי מיד שיש משהו מיוחד ומתאים לי,למרות הרבה ניסיון{ילדים כבר גדולים בני 25,22,16,בנוסף לתינוק מתנה שעכשיו..}וגם ניסיון מקצועי בתחום{מרפאה בעיסוק בגישה הוליסטית,הדרכת הורים בנושא הורות מודעת,ילדיי בוגרי ביה”ס הדמוקרטי חדרה וכו’}בד”כ קשה לחדש לי,רק דברים מיוחדים,פה אני מרגישה שזה מה שהולך להיות,וכיף שהתוודעתי!
ציפי


“כי כשמדברים על הורות , מדברים בעצם על בית המלאכה שבו נבראת האנושות”. המשפט הזה לקוח מתוך ספר נדיר שאחרי שנים רבות סוף סוף יצא אל האור. אני מחכה לספר הזה כבר המון שנים, מחכה כבר שעוד ועוד אנשים יקראו אותו והוא יחדור לתוכם ויעשה שינוי, שינוי בבית, בין אנשים לעצמם, בין הורים לילדיהם. לפני יומיים קיבלתי את הספר וברגע שהתחלתי לקרוא בו, דמעות של התרגשות החלו זולגות מעיניי. עבורי המפגש עם שי ואורית אור, האבא והאמא של הספר הזה, היה ועודנו מפגש משנה חיים. כל כך הרבה במי שאני כאדם, כאמא, כמטפלת, כמלווה אנשים בצמיחתם, נולד במפגש איתם ובתהליכי ריפוי וצמיחה שזכיתי להם ביחד איתם. עכשיו זה כתוב בספר שבאמת אני מאמינה שמי שיקרא בו יזכה. איזה כיף שהמוני אנשים הולכים לקבל את המתנה הזאת של “הורות כמעשה ניסים”
רות


תודה. קיבלתי היום בדואר את הספר, ואני בקושי מצליחה להניח אותו מהיד. מרגש עד דמעות. חשיבה מרעננת ומדוייקת על הקשר המופלא שבין הורים לילדיהם, בין ילדים להוריהם. החוזה שיש ביניהם, ואיך לכבד אותו.
רותם


תודה לך על שהארת את עיני. אפשרת לי התבוננות חדשה ומאוד מרעננת על ההורות שלי ועל ההקשבה לילדיי האהובים. היתה לי אינטואיציה מאוד חזקה לגבי הספר שלך ואני שמחה כל כך שאכן צדקתי. תודה.
ליאת


יש פה אבא או אמא בקהל? אם כן…. תעשו לעצמכם טובה ותקשיבו יותר טוב תקנו את הספר זה יכול לשנות לכם את החיים לי זה שינה…. תודה לך שי – איש יקר!
רויטל


שלום, אני קוראת באתר(ים) שלכם כבר כמה זמן, וכששמעתי שאתה מוציא ספר מאוד שמחתי, כי חיכיתי שזה יקרה. הזמנתי דרך הקמפיין וחיכיתי בציפיה רבה. ביום ראשון הגיע אלי הספר (והדיסק) ואני מתרגשת מאוד ומספרת לכולם… התחלתי לקרוא ואני קוראת לאט בכוונה – מתעכבת על כל מילה ורעיון. זה ספר נהדר! המחשבה בו נכונה והכתיבה מדוייקת בשבילי. אמנם אני רק בהתחלה אבל תובנות מתחילות לזרום. על עצמי, על הורי, על בני ועל חברי. תודה על הספר! השינוי זורם כבר. תודה רבה.
גילה


איש יקר, הספר הגיע לפני מספר ימים ואני רק בהתחלה, עם כל עמוד ועמוד אני מתרגש, נזכר בילד שאני, בבקשות שלי שזנחתי אי שם בדרך, כי כבר לא האמנתי שיש מישהו שמקשיב, אני קורא ומודה ליקום על שיש אנשים כמוך, מלאכים אנושים שלא נותנים לנו להירדם ולשקוע בשכחה.
אייל


רציתי להגיד תודה! תודה שהצלחת לכתוב את כל מה שאני חושבת אבל לא מצליחה לבטא כל כך יפה במילים, תודה שהצלחת לכתוב את כל מה שאני מרגישה אבל לא תמיד מצליחה ליישם ובעיקר תודה שאתה מזכיר לי את מה שחשוב באמת והרבה פעמים אני נשאבת לעומס ושוכחת, תודה על ספר נפלא ומרגש שמחדד לי לאן אני רוצה לשאוף כאפרת, כאמא וכמי שמגדלת ילדים של הורים אחרים, תודה.
אפרת


היי שי, קיבלנו השבוע את הספר שלך. התחלנו לקרוא, ונרגשים.. מכין אותנו להורות שבדרך ומחבר פנימה.. כבר מתחיל לחולל נס תודה ושנה של אהבה
נועה


שי, תודה רבה. אתה כותב מדהים, זורם, נהדר. אני קוראת את הספר שלך לאט לאט מעכלת ו”לועסת” אותו הכל מתחבר באורח מופלא ומדויק לתפיסות פנימיות שיש לי על ילדים (בתור קיבוצניקית שחיה שנת חיים ראשונה בבית תינוקות… וגם אחר כך לא היה כזה להיט.. :))

כיום אני עובדת עם פעוטי גנון באותו גן בו גודלתי (!) , ויש לי שלושה ילדים משל עצמי שמגדלת אותם לבד, כפרודה מבעלי. בנוסף מתחילה ללמוד חינוך דמוקרטי לכוון הוראה, לכן זה כל כך חשוב בשבילי!! המון תודה , אתה עושה דבר מופלא , מחזקת את ידיך להמשך דרכך:)) שנה טובה מבורכת 🙂
רותי


היי שי יקירי…
אני מרשה לעצמי לקרוא לך יקירי למרות שמעולם לו נפגשנו פנים אל פנים עדיין, למרות שיש בי משהו שאומר כי רגע זה לא יאחר לבוא.
אני בימים אלו מתחילה בצלילה עמוקה לתוך הספר שלך, אמנם אני רק בהתחלה אך מרותקת ויושבת מצומררת מכל מילה. מרגישה שזה אוצר, זו מתנה. נכון שכבוגרת אימושן עם נטאלי בן דוד וכמאמנת הוויתית,  הרעיון הבסיסי מוכר ברורומוסכם לחלוטין, גם אני מרגישה שחסר עוד פירוט ובטח ובטח הפצת הרעיון לעולם. אני אמנם אמא צעירה, רק שנה וחצי ( בכל אופן במובן הפשוט של המילה, ברמת ההוויה שלי נראה לי שלקחתי על עצמי את התפקיד הזה כבר בגיל עשר) אך אני מלווה עשרות מתאמנים במערכות היחסים שלהם, בין השאר עם הילד שהם היו ועם ילדיהם היום.
אפרת


שי יקר אני קורא בשקיקה את הספר אוהב מאד את הכנות ואת הבחינה העצמית שלך זה מאד עוזר לי להתחבר מתאים לי מאד לתכנים שאני מלמד במסגרת לימודי הגישור בנושא ההקשבה ומטרת הגישור (האם אנחנו באים לפתור להם את הסכסוך או להיות ממוקד בתהליך) מאד אוהב את הפירוט והדיוק סביב שבע הצ’קרות ושבע המשאלות / בקשות משתדל ליישם את ההקשבה והדיאלוג בהורות שלי, שהיא מרכזית מאד עבורי. ותהיתי, אם אתם עדיין עושים חוג בית כזה של כמה שעות להיכרות עם התפיסות.. אשמח לעוד פרטים כי אשמח שגם הדר בת זוגי ואם ילדי תהיה נוכחת וגם עוד אנשים מסביבתי הקרובה שאני חושב שישמחו לבא. וגם עוד לשתף… מאד אוהב את ההבחנה, ששמעתי אותה כבר פעם ואני משתדל ליישם מאז על שימת הגבולות לי או לילד ומנסה לעבוד על מילוי החללים שלי הויתורים שלי, שאני מזהה אצל ילדיי… דרך, תהליך. חיים. וגם, שאחד הדברים שאני מלמד כשאני מדבר על ההעצמה  בגישור, שההעצמה היא לא חנופה או חלוקת מחמאות העצמה היא הסתקרנות, הבעת עניין והקשבה ,אבל יש כאן עוד מה ללמוד ולהעמיק ולתרגל. יש כאן בהירות רבה אצלך ודיוק יחודי. תודה על הכל משמח מאד
דניאל


שי, רציתי להודות לך על הספר. בערך לאחר כ 40 עמודים שקראתי, לקחתי לידי מחברת וכל פעם שעלה לי משהו באופן בהיר וחזק פשוט הנחתי את הספר בצד וכתבתי. זו היתה חוויה מכווננת וסיימתי עם מספר הארות משמעותית בחיי. תודה לך ושנה אחלה לך ולכל אהוביך.
יעל


שי, בערב חג קבלתי את הספר והדיסק שלך, שהזמנתי במסגרת פרויקט הגיוס היה שווה לחכות. 1- נראה שהספר מושקע ביותר. אשריך. 2- בתור רווקה שטרם הפכה לאמא, אני רוצה לומר לך שהעובדה כי אתה קיים בארץ/בעולם מרגיעה אותי. הידיעה שיש ממי ללמוד את המודל ההורות החדשני נותנת לי שקט ואת האפשרות לשחרר את הפחד המשתק מלהיות אימא. תודה וחג שמח.
מונה


שלום שי, כבר כתבתי לך כשהייתי בתחילת הספר ועכשיו אני כבר לקראת סופו, רוצה לשתף אותך במה שהספר שלך עושה לי. עכשיו אני מתענגת על הספר. הוא מדוייק. הוא מגיע לעומק שרוב ספרי ההורות שקראתי לא מגיעים אליו. ובמיוחד הוא גם עונה לי על שאלות שקשורות להיותי בת להורי. אז קודם כל ההתנהלות בבית טובה יותר מאז שהתחלתי לקרוא וזה משתפר עוד ככל שאני ממשיכה לקרוא. עוד תובנות. עוד דברים שנפתחים. והכתיבה שלך שמספרת גם על הנקודות בהן אתה לא אב מושלם, פותחת פתח להשתנות ואהבה עצמית ולא לסגירות ואשמה. תודה על זה!

לגבי היחס שלי עם ההורים שלי, ההמשגה שלך מאוד עזרה לי להבין שהייתי תקועה שנים רבות בדרישה. שאולי אני יכולה לשחרר את זה ולא לצפות לקבל את הדברים מהם ולדעת לתת אותם לעצמי. זה נכנס בתוך תקופה שגם ככה התעסקתי בזה. ויש הבנה שמתבססת שאני אחראית על איך הקשר הזה נראה – אני לא קורבן וגם מזמן לא ילדה.

חוץ מהפלא שמתחולל בחיי אני רוצה גם להעביר את זה הלאה.

ולסיום רוצה להודות לך שוב ושוב ושוב. תודה!
גילה


כבר התחלתי לקרוא, גרם לי כמה פעמים לדמעות של , הזדהות והתרגשות.

מרגישה ענווה כשקוראת, זה ממש לא מובן מאליו. תודה!
הילה


שי תודה לך הספר שכתבת הוא מתנה גדולה הוא הגיע אלי בנקודת זמן כל כך מדוייקת בחיים שזה פשוט מדהים. אני מרגישה שאני כל כך מבינה מה אתה אומר. תוך כדי הקריאה כמו קריאה של טקסט רוחני חזק אפשר לחוש את השינוי בתפיסה בגישה. וזה מידי כי יש לנו שלושה ילדים ומייד אפשר ליישם את זה איתם. אני תמיד הייתי בכיוון הזה של לאפשר לסמוך לא לחנך. יש משהו מאוד מרגיע מאוד אנושי, שזה בסדר שאני בכיוון הנכון. שכמו שביוגה אני רוצה ליצר בפנים איזה מרחב , להפתח לכל הכיוונים כדי להיות באמת במרכז הנוכחי ולהרגיש חופש וגמישות, ואז יש ידיעה זכה וצלולה ופשוטה מה נכון מה מתאים.

ושזה כאן ועכשיו ואצלי ושמותר להיות בקושי גם בשיעור  יוגה אפשר להעביר את המסר הזה. זה היוגה של החיים אני תמיד מחפשת את הקשר את החיבור אחרת זה נשאר מנותק.

ממש רציתי לחזור לספר כמו איזה רומן מותח. כי הוא כל כך בגובה העיניים קרוב ללב

אז אני לאט מעבירה את הבשורה לאנשים שאני יודעת שפתוחים לשמוע ורוצים..ואז אולי גם בהמשך למי שפחות. תודה
ראומה


אהלן שי, הספר שלך התגלגל לידיי לפני כמה ימים ע”י ידידה שהזמינה בטעות 2 ספרים והחליטה שאחד מהם יהיה שלי. בדיוק סיימתי לקרוא אותו ועברתי איתו מסע מדהים ומרגש, שאף עזר לי לבחור ולהגיע להחלטה בצומת דרכים שעמדתי בפניה בשבועיים האחרונים. הייתי יכול לכתוב לך עכשיו מגילה על מה שהוא עשה לי ולקח אותי והמגירות פתח בנפש שלי אבל השעה מאוחרת כעת אז אולי בפעם אחרת אבל מעבר לדמעות שירדו ולכאב שהוא עורר בעיקר התעוררה והוחייתה כמו בהחיאה מלב אל לב שמחה עמוקה, חופש ושחרור עמוקים. שמחה גם על כך שספר כזה קיים עכשיו בעולם, ושמחה על כך שיש בכלל אנשים שכותבים ספרים כאלה, ושמחה על כך שיש אנשים שקוראים ספרים כאלה ושמחה על אלוהים שיצר את כל זה. אז תודה עמוקה מעומק נשמתי לך על הנתינה העצומה שלך לעולם וגם לי. שנית, אני שותף לקהילה אקולוגית חינוכית מקסימה שנמצאת במושב שדמה ורציתי להזמין אותך אלינו ובהתכתבות עם חברי הקהילה שהגיבו בהתלהבות להצעה הזאת אף עלה רעיון להקים דוכן קבוע בפעילויות שאנחנו עושים של הספרים והדיסקים שלך.
ותודה אחרונה לך גם בשם הילדים שלי (שעוד לא נולדו)
ניר


ברגעים אלו מסיימת את הספר, ורוצה לחלוק איתך תודה עמוקה מקרב לב. על האפשרות להתבונן ביסודות ובפיגומים של המחשבה והרגש, על הדפוסים, על המניעים הפנימיים והחיצוניים, על מה שמפריע ועל מה שעומד כל כך מול העיניים שהוא כבר לא מפריע. סיימתי את הספר, ועל אף שהבטחתי להעביר אותו הלאה לכמה אנשים אני כבר מתחילה בו קריאה שנייה. כדי להעמיק את ההבנה, כדי שיזכיר לי בכל יום מחדש איזו מתנה עצומה זה להיות הורה, איזו בחירה מופלאה זאת, איזו עוצמה, וכמה עדינות נדרשת כשמשחקים במתנה הזאת. ואיזו שמחה פשוטה יש בלהיות בן אדם, שפשוט חוקר ומקשיב לעצמו ולסביבתו. אין רגע שקל יותר להתחיל ולהמשיך מאשר עכשיו. תודה על הכתיבה, תודה על ההתמסרות שבכתיבה, על החופש במחשבה. דמעות של התרגשות ואהבה עומדות בעיני (אני בהריון שני, זה גם הורמונלי…). אז תודה שוב. נשוב להיפגש בין המילים.
מרים כהן


במרץ האחרון, קצת לפני יום הולדתי ה-38 החלטתי לפגוש את “הורות כמעשה ניסים”.

אני חיה עם כאב מאוד גדול בכל הנוגע למשפחה. ולכן החלטתי בכוח לא ליצור אחת. עד מרץ האחרון. תחזקתי עמדה. הייתי נחרצת, דעתנית, נואמת ונאבקת בפמיניסטיות על הזכות לא להביא ילדים בעולם. הקריאה בספר אפשרה לחוש את הכאב הגדול שלי כילדה. ילדה המתקיימת בתוכי ללא הרף, בשקט בשקט ומנהלת את הבחירות המדומות שלי. ואז ראיתי אותי. הצעקה בפנים לבית, לביחד, לדרך המיוחדת שלי. אני עוד מקשיבה לעוד אינספור צורות שהאמת הזו מתגלה לפניי. אז רוצה לומר תודה על הספר המעורר שכתבת, שי. הקריאה הייתה חוויה מרפאה לאין ערוך.
נטליה.

שלום שי,
לפני כמה חודשים קיבלתי במתנה את הספר “הורות כמעשה ניסים” בחיים לא לקח לי כ”כ הרבה זמן לקרוא ספר.
.בין לבין הייתי צריכה לעצור הרבה,לכאוב,לנגב את הדמעות,לנשום, לעכל ולהתרגש.
מאז אני עוקבת אחרי תכנים שאתה מפרסם וחברה בקבוצת הפייסבוק
(ואפילו קנינו את סדרת הוידיאו החדשה שלך אבל עדין לא הצלחנו לצפות כמו שצריך יחד)
כבר כמה פעמים שהתחלתי לכתוב לך מה שהספר הזה מחולל בי ולאן הוא לוקח אותי ואני מוצאת את עצמי כותבת וכותבת וזה לא נגמר…

בשנים האחרונות אני מחפשת בלי סוף ונחשפתי ללא מעט גישות בהורות  ובהתפתחות אישית ורק אומר ששום דבר לא התיישב לי על הלב כמו הספר שלך ושהוא מטלטל אותי מאוד, בתור אמא לשלושה מתוקים (5,3 וחצי שנה) ובתור ילדה בת 29.
הספר הביא לחיים שלי המון פיכחון כואב והבנת עומק (תחושה שזה מילים מדוייקת למשהו שאני מחפשת כבר המון זמן)
לצד תקווה ואמונה בשינוי.
תודה!
הדר