אני אוהבת לאכול כובעים… וביום הזה שבו צלצל רביד פלוטניק הלא הוא נצ’י נצ’ כדי לבקש לקבל את השיר שלנו “בדיוק כמו שאני” אכלתי כובע גדול מאד. בלי מלח… הסיפור השלם עוד יסופר אבל בקצרה כששי הציע (כמה דקות לפני אותה ההודעה) לעשות שוב את “בדיוק” אבל הפעם בגירסה למבוגרים ורק את הפזמון להשאיר בקולות הילדים – התעצבנתי. כלומר נלחצתי וחשבתי שבתוך סבך המשימות והחיים וההרצאות והסדנאות והילדות והספרים – אין מקום להכניס פרוייקט נוסף.

וכשהתייחסתי לשי כאל פנטזיונר מנותק – הוא נעלב. הסתגר. פתח את הטלפון ושם חיכתה ההודעה… “שלום. קוראים לי רביד פלוטניק. אני ראפר. עשיתי גירסה לשיר שלכם – בדיוק כמו שאני. בתים חדשים שמתאימים למבוגרים ושתלתי את הפזמון שלכם בקולות הילדים. רציתי להשמיע לכם טיוטה ולבקש רשות להשתמש בשיר הזה אם תאהבו..”

תעביר לי את הכובע בבקשה” אמרתי לו. והוא התרצה וחייך ושמח. תוך פחות מחצי שעה שמענו את הטיוטה של השיר, מה שריגש את שנינו עד דמעות והדביק לנו חיוך מהסוג שתופס את הלסת שעה אחרי שכבר מצליחים להוריד אותו.

המשך הסיפור הוא ביצוע משותף עם נצ’י בהשקה של הספר “בלי גבולות” ביחד עם חברים ועם סיטה ביתנו הקטנה. אחר כך הופעת ההשקה לאלבום החדש של נצ’י ששם חזינו באלפי בני נוער שואגים ביחד “בדיוק בדיוק כמו שאני ככה זה טוב”. אין מספיק מילים שיכולות לתאר את התחושה של חלום שמתגשם. כי זאת היתה המטרה מההתחלה, כי ככה ראינו בעיני רוחנו לפני יותר מ-20 שנה כשכתבנו את הדיסק: לתת מילים לילדים. לתת מילים להורים. להסכים שלכל אחד מגיע שיאמרו לו ככה. שיאמר לעצמו את זה.

בשבת האחרונה שודרה בפריים טיים בערוץ 2 במהדורת החדשות המרכזית – כתבה על רביד פלוטניק – איש פשוט וכנה וצנוע – שמסכים יחד עם כולנו לעשות את המסע הפנימי שמוביל להגיד “בדיוק בדיוק כמו שאני ככה זה טוב, ומותר לי אותי לאהוב“. שותפנו למהפיכה השקטה.

~~~~~~~

כתבה במהדורה המרכזית של חדשות ערוץ 2 על רביד פלוטניק – נ’צי נצ’
שמסתיימת באלפי בני נוער ששרים ביחד “בדיוק כמו שאני ככה זה טוב”.

 

https://https://www.youtube.com/watch?v=dsPMKDmKUPk

“בדיוק כמו שאני” בגירסת רביד פלוטניק – נצ’י נצ’ –
בביצוע מיוחד מתוך השקת הספר בלי גבולות

 
 לחן: שי אור, מילים בתים: נצ’י נצ’, מילים פזמון: שי אור, שירה: נצ’י נצ’, סיטה אור, נתנאל גולדברג, בס: איתי גדג’, גיטרה: מתן מורג, ויולה: אליק הרפז, פרקשן: דרור פרקר, צילום ועריכת הוידאו: אבירם בר

לכל ילד מגיע שיאמרו לו, שבדיוק בדיוק כמו שהוא – ככה זה טוב.
לכל מבוגר מגיע, שיזכירו לו, מה ביקש שיגידו לו פעם.
כשהיה ילד.

הדיסק שלנו “בדיוק כמו שאני” הוא לא רק דיסק עם שירים מקסימים לילדים. הדיסק שלנו נולד מתוך גישה מהפכנית לחיי משפחה, להורות וחינוך. הוא תמצית של קריאה להתייחסות אחרת, להקשבה אחרת, בינינו לבין האנשים היקרים לנו מכל.

רק ילדים שרים בדיסק שלנו. ובין השירים הם מדברים. בכל אחד מהשירים הם אומרים משהו כמו מזכירים אמת נשכחת שכל ילד חייב לפעמים להגיד. למשל שיתנו לו לדמיין ולהמציא בחופשיות, או שיתנו בו אמון. שלא יפחדו לדבר איתו על מוות, שלא ימלאו לו את החיים בחרדות, שיאפשרו לו לכעוס ולבכות, שידברו איתו בכנות, במיוחד כשקשה, שיתפעלו מהשימחה שלו גם כשאין לה סיבה. יש אפילו שיר ערש חדש. עם אבא שלא “הלך, הלך, לעבודה” אלא “יושב בחושך איתי” .  דברים כאלה…

אפשר להזמין את הדיסק אצלנו ויישלח אליכם הביתה
עם חוברת יפהפיה של מילות השירים כאן

ואפשר גם להזמין דיסק דיגיטלי
כאן

 

תגובות על הדיסק 

השירים שלנו

עיבודים: גל גיברשטיין, הפקה מוסיקלית: שלמה דשת, מאסטרינג:  טלי כץ,  צילומים: אורה כהן, עיצוב: סטודיו Feel Creative.

שי אור, אורית אור, אורית פיול אור, פיול, הורות כמעשה ניסים, הורות, גידול ילדים, חינוך, הורים, ילדים, בדיוק, בדיוק כמו שאני, בדיוק כמו שאני ככה זה טוב, אשה יודעת, בלי גבולות, Shai Orr, Orit Feyul Orr, Feyul, Bediyuk, Miraculous Parentingשי אור, אורית אור, אורית פיול אור, פיול, הורות כמעשה ניסים, הורות, גידול ילדים, חינוך, הורים, ילדים, בדיוק, בדיוק כמו שאני, בדיוק כמו שאני ככה זה טוב, אשה יודעת, בלי גבולות, Shai Orr, Orit Feyul Orr, Feyul, Bediyuk, Miraculous Parentingשי אור, אורית אור, אורית פיול אור, פיול, הורות כמעשה ניסים, הורות, גידול ילדים, חינוך, הורים, ילדים, בדיוק, בדיוק כמו שאני, בדיוק כמו שאני ככה זה טוב, אשה יודעת, בלי גבולות, Shai Orr, Orit Feyul Orr, Feyul, Bediyuk, Miraculous Parentingשי אור, אורית אור, אורית פיול אור, פיול, הורות כמעשה ניסים, הורות, גידול ילדים, חינוך, הורים, ילדים, בדיוק, בדיוק כמו שאני, בדיוק כמו שאני ככה זה טוב, אשה יודעת, בלי גבולות, Shai Orr, Orit Feyul Orr, Feyul, Bediyuk, Miraculous Parenting