y12
79847299_1170145676509257_6300214795526209536_ny12יואב תמונה טובהy1y26y21y11y4y9

בִּשְבִיל החוֹפֶש – מסע לצפון הודו

עם שי אור ויואב אפטוביצר סוכות 2020

המסע הזה נועד לתגליות

המסע הזה הוא בִּשְבִיל החוֹפֵש, בִּשְבִיל הקירבה, בִּשְבִיל לעבור גבולות בין מדינות הלב, בִּשְבִיל להעז לפגוש ובִּשְבִיל המסע של הנשמה. אם נפשך מבקשת שינוי והתחדשות, אם הילדה או הילד התמימים שבתוכך משתוקקים לנער אבק שהצטבר על התודעה ולגלות בתוכך אפשרויות חדשות של קירבה, עוצמה, חיוניות ואהבת אדם – בוא/י איתנו למסע של גילוי.

אחרי יום כיפור נצא למסע

נופי ההרים הפראיים של ההימאליה והתרבות הצבעונית של צפון הודו, ישמשו לנו כתפאורה להתבוננות אמיצה על מה שבאמת ביקשנו לקבל מהחיים האלה. נפגוש את החוזים שנרקמו בינינו לבין היקרים לנו ונקבל אפשרות להפר חוזים מיותרים וליצור חוזים חדשים.

נשלב לימוד מעמיק, שיפתח בפנינו אפשרויות חדשות של חיים, עם תהליכי עומק עם חברינו למסע, מגע ישיר עם הטבע, שירה, תנועה והתבוננות פנימה. כל התהליכים האלו יחד יתערבבו עם הצבעים, הקולות והריחות של הודו ויאפשרו לנו הבנות, תחושות ואפשרויות חדשות לגמרי.

הודו מזמינה אותנו

למה בחרנו בהודו כתפאורה למסע של תגליות?
לפני הכל, בגלל איכויות ילדיוֹת שקשה למצוא ברחובות התרבות המערבית: סקרנות תמימה, ישירוּת, ערבוב בין חומר לרוח, בין פנים לחוץ. מבטי העיניים הסקרניים והישירים שנפגוש, ההתייחסות לכל עץ ואבן, נחל, נהר, קוף או פרה כישויות מקודשות, המיתולוגיות הסוערות המומחזות בדמויות צבעוניות בכל פינת רחוב או על סלע באמצע הנהר, במקדש או מחוץ למקדש.

התמהיל ההודי הזה, זר ומושך כאחד, לא מרפה, מושך לנו בשרוול  ומזכיר (אם נסכים לו) את המגוון העצום של אפשרויות הקיום האנושיות. מספר לנו באלף קולות שהקסם והמסתורין אינם שייכים רק לילדות, ושאנחנו יכולים להיות בדיוק בדיוק מי שנועדנו להיות. שיש מקום לכולם.

פִרקֵי מסע

המסע המיוחד הזה משלב בין כניסה פנימה לבין יציאה החוצה. בכל יום נעמיק בתהליכי עומק שיובילו אותנו פנימה וגם נצא החוצה למפגש עם הטבע שסביבנו או הערים המרתקות שבקרבתנו. נשלב בין לימוד קבוצתי ותרגול בזוגות מצד אחד לבין עבודה אישית והתבוננות פנימית. בתכנית גם יציאה לַטֵבע להליכות קצרות, עבודה עם קול, שירה ועוד הפתעות.

את המסע תיכננו כך שיעבור בשלושה עולמות שונים: נתחיל במפגש עם התרבות ההינדית הצבעונית והדרמטית באזור רישיקש על גדת הגנגה, נמשיך אל קודש הקודשים השָלֵיו של הסיקים במקדש הזהב באמריצר, ונסיים במפגש עם הבודהיזם הטיבטי בדרהמסלה מקום משכנו של הדלהאי למה.

פרק א’: השתרשות – שלושה ימים על שפת נהר באזור רישיקש

את שלושת הימים הראשונים במסע נבלה במלון שיהיה כולו שלנו וממוקם על שפת נהר מוקף יער באזור רישיקש. נקדיש את הימים האלו להשתרשות. נעמיק באפשרות להתרווח, להתענג ולדעת את ערכנו בעולם.

פרק ב’: קִירבה – יומיים בחווה על פסגת הר באזור רישיקש

ביומיים הבאים נעלה אל מרומי הר מוקף בג’ונגל במקום מבודד המשקיף על הגנגה. נשהה במקום בתנאים בסיסיים מוקפים בטבע פראי. כאן, קרוב לטבע, נקדיש את ימינו להעמיק במתנה היקרה ביותר שזכינו לה כבני אנוש: האפשרות לקירבה עמוקה עם היקרים לנו.

פרק ג’: חירות הביטוי – יום במקדש הזהב באמריצר

מרישיקש ההררית והירוקה, ניסע לאמריצר המדברית שעל גבול פקיסטן. את הביקור במקדש הזהב נקדיש לבקשה שאיתה נולדנו, לבטא בחופשיות, בכל רגע ובכל מקום את מי שאנחנו באמת.

פרק ד’: התרחבות הנפש – ארבעה ימים בדהרמסלה

מהמישור המדברי של אמריצר נעלה אל האזור ההררי והירוק של דהרמסלה מקום מושבו של הדלהאי למה. ארבעת הימים האחרונים במסע יוקדשו לאיכויות של חופש התודעה. נגלה כיצד ניתן להתרומם מבעד לכל מה שחווינו בימי המסע, אל המבט הפתוח, המחשבה החופשית, היציאה מן המיצר אל המרחב. בהשראת הרוחניות הטיבטית נרשה לעצמנו חיבור אישי, פשוט ואינטימי אל הנשגב.

קצת על המנחים

בהכנות למסע הזה כבר התגלו לנו כמה דברים על החיבור בינינו: אנחנו מוזיקאים שאוהבים לשיר ולנגן, שנינו אוהבים לכתוב, שי כבר פרסם שני ספרים ויואב מסיים בימים אלו רומן ראשון, שנינו מחוברים לטבע, אוהבים במיוחד לשחק פינג-פונג, וחולקים את הקסם שאין לו סוף במפגש עמוק עם בני אדם, בסקרנות ובלב פתוח. וכאן ברוח מחוייכת תוכלו לראות ולשמוע אותנו מכינים את המסע…

עוד קצת על המנחים

שי אור יהיה המורה הראשי בסדנה ואיתו יואב אפטוביצר כמורה אורח.

שי מטפל, סופר, מרצה, מנחה סדנאות ומכשיר מטפלים בגישת “אנושיות מרפאת” מזה כעשרים וחמש שנה. את גישתו לריפוי, הורות והתפתחות אישית ושינוי חברתי ניתן למצוא בספריו “הורות כמעשה ניסים” ו”בלי גבולות”.

יואב מטפל מזה כחמש עשרה שנים, מורה ותלמיד ללימודי ימימה ומנחה סדנאות ומסעות רוחניים ברחבי העולם. יואב מנחה ומלמד בגישה אינטגרטיבית המחברת בין יהדות לחכמת המזרח, בין מדעי המוח לרוחניות ובין גוף לנפש.

תאריכים ומחירים

יציאה בטיסה מתל אביב לדלהי עם אייר אינדיה ב- 29.9.2020 (יום לאחר יום כיפור)
חזרה בטיסת חזור מדלהי לתל אביב ב- 12.10.20 (יומיים לאחר סוכות).

מחיר המסע הוא 3690 דולר לאדם בחדר זוגי.
המחיר כולל 2 טיסות בינ”ל, 4 טיסות פנים, מלונות 3 כוכבים ברוב המקומות, פנסיון מלא לאורך כל המסע (למעט זמנים חופשיים) וטיפים לנותני השירות. המחיר הסופי יימסר בקרוב לנרשמים.

איך נרשמים?

קודם כל אנחנו רוצים להכיר אתכם. לשם כך תתבקשו למלא את טופס ההרשמה למסע. אחר כך, נחזור אליכם להעמקת ההכרות ולבדיקת ההתאמה בינינו בראיון וידאו.

לשאלות ובירורים נוספים ניתן לפנות ליואב בטלפון או ווטסאפ 0547704668.